Connect with us

GÜNCEL

DEV YATIRIMLAR | TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATACAK

Published

on

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, doğuştan elektrikli Togg’un Gemlikte bulunan tesislerinde işçilerle iftar açtı. Fikri ve sınai mülkiyet hakları tamamen Türkiye’ye ait olan Togg’un Türkiye’ye çağ atlatacak bir proje olduğunun altını çizen Bakan Varank, “Türkiye’nin Otomobili, bir işaret fişeği. Endüstrimizi değiştirecek, tedarikçilerimizi dönüştürecek bir proje.” dedi.

CUMHURBAŞKANI TEMELİNİ ATMIŞTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tarafından 27 Aralık 2019’da lansmanı yapılan 18 Temmuz 2020’de fabrikasının inşasına başlanan Togg’da geri sayım sürüyor. Bakan Varank, 2023’ün ilk çeyreğinde satışa sunulması planlanan Togg’un Gemlik’teki tesislerinde incelemelerde bulundu.

KARAVANA İLE İFTAR

İncelemelerin ardından işçilerle sıraya giren Varank, karavanadan yemek aldı. Varank, 520 fabrika ve inşaat işçisiyle iftar yaptı. Togg’un iftar mönüsünde ezogelin çorba, orman kebabı, bulgur pilavı, salata ve güllaç vardı.

Ziyaretiyle ilgili değerlendirmelerde bulunan Bakan Varank, şunları kaydetti:

ROBOTLARIN MONTAJI TAMAM: Gemlik’e gelmemizin sebebi, işçi kardeşlerimizle iftar etmekti. Gemlik’e gelmişken hem şirketin yönetim kurulu hem milletvekillerimiz, belediye başkanımız, il başkanımız, valimizle birlikte Togg’un fabrikasını inceleme fırsatı bulduk. Fabrikadaki iş ve süreçler nasıl gidiyor onlara baktık hem de montajı tamamlanan robotlarla ilgili bilgi aldık.

TÜRKİYE’YE ÇAĞ ATLATACAK: Türkiye’nin Otomobili Projesi, Türkiye’ye çağ atlatacak, otomotiv endüstrisindeki dönüşümü yakalayacak bir proje. Endüstrideki dönüşümü yakalamak için Togg büyük gayret gösteriyor. Bir yandan fabrikanın inşaatı devam ederken bir yandan da montaj hatlarının bağlantıları yapılıyor. Sıkı bir takvimde çalışıyorlar.

PLANLANDIĞI ŞEKİLDE DEVAM EDİYOR: Hedefleri, bu sene 29 Ekim’de ilk seri üretim araçları, Türkiye’nin Otomobili’ni seri üretim bandından indirebilmek. Bütün faaliyetler planlandığı şekilde devam ediyor. Bu fabrikada emeği olan, alın teri döken her bir kardeşimiz bizim için değerli. Evlerine ekmek götürüyorlar ama aynı zamanda Türkiye’nin geleceğinde söz sahibi olacak bir projede de çalışmış oluyorlar.

AVRUPA’NIN EN TEMİZ BOYAHANESİ: Fabrikanın inşaatında, üretim proseslerinde son teknolojiler kullanılıyor. Montaj hattında 208 robot kullanılacak. Avrupa’nın en temiz boyahanesi, Gemlik’te kuruluyor. Türkiye’nin Otomobili Projesi, planlandığı şekilde bizlere gurur verecek şekilde devam ediyor.

CUMHURBAŞKANIMIZIN VİZYON PROJESİ: Buraya gelmeden önce Twitter’dan bir çağrı yaptım. Bursa’da üniversite okuyan iki öğrenci kardeşimizi de buraya davet ettim. Onlar da geldiler. Beraber fabrikayı gezdik. Türkiye’nin Otomobili Projesi, aslında Sayın Cumhurbaşkanımızın bir vizyon projesi. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Türkiye’nin kendine ait bir markasının olmasını, fikri mülkiyet hakları Türkiye’de olan bir aracının olmasını çok önemsiyordu. 2018 yılından beri biz de bir önceki bakan arkadaşımızdan bayrağı teslim alarak en güzel şekilde bu projeyi çalışıyoruz.

KANLI CANLI HAYAT BULUYOR: Tabii kağıtlardan, planlamalarda bu proje başladı. O planlamalardan böyle bir fabrikaya gidilmesi, Gemlik’te böyle bir arazinin bu projeye tahsis edilmesi, onun üstüne bu fabrikanın inşa edilmesi ve üretim bantlarının kurulması kişisel olarak da bizim açımızdan gurur verici. İnsanın başından beri emek verdiği bir işin böyle kanlı canlı hayat buluyor oluşunu görmesi insanı mutlu ediyor.

ENDÜSTRİDE KAFA KARIŞIKLIĞI VAR: Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye’nin kendi markası olmasına verdiği önemi son dönemde çok daha iyi kavrıyoruz. Şu anda 100 yıldır otomobil üreten ülkeler ‘Bu değişimi, dönüşümü nasıl yakalayacağız?’ diye büyük bir mücadele veriyorlar. Endüstride büyük bir kafa karışıklığı var. Start-up’ların geliştirdiği teknolojiler, otomobil endüstrisinde büyük bir dönüşümü tetikliyor. Geleneksel firmalar burada nasıl mücadele edeceğini, nasıl pazarda yer tutacağını bilmiyorlar.

BİR İŞARET FİŞEĞİ: Biz kendi markamızı da oluşturarak endüstride doğru bir ivmeyi de yakalamış olduk. Türkiye, otomotiv endüstrisinde büyük bir ülke. Şu anda 2 milyon araç üretme kapasitemiz var. Elektrikli, otonom, yeni nesil araçlara geçerken bu endüstriyi de dönüştürmemiz lazım. Türkiye’nin Otomobili, bir işaret fişeği. Endüstrimizi değiştirecek, tedarikçilerimizi dönüştürecek bir proje.

ENDÜSTRİ AÇISINDAN BÜYÜK BİR İŞ: Şu anda Türkiye’nin her yerinde ana sanayiye imalat yapan firmalarımız, elektrikli araçlara doğru bir kayma yaşıyorlar. Hepsi, Togg’un bir parçasını üretebilmek, orada yer alabilmek için dönüşüme ayak uydurabilmek için gayret gösteriyorlar. Burada bir fabrika inşa ediyoruz, bir vizyon projeyi hayata geçiyoruz ama Türkiye’nin endüstrisi açısından büyük bir işi başarıyoruz. Bu da hepimize gurur veriyor.

2030’A KADAR 5 FARKLI MODEL

Togg, Türkiye’nin fikri ve sınai mülkiyet haklarına sahip olduğu, küresel ölçekte rekabetçi bir otomobil markası yaratma hedefiyle ortaya çıktı. 2030’a kadar çeşitli segmentlerde 5 farklı modeli ile dünya yollarında olacak Togg, Gemlik’te 1.2 milyon metrekare alana kurulu tesiste üretilecek. Türkiye’nin Otomobili, ilk etapta yüzde 51 yerlilik oranına sahip olacak.

HOMOLOGASYON ARDINDAN SATIŞ

Seri üretim başlangıcının ardından otomobilin yasal mevzuata uygunluğunun tespiti için homologasyon testlerine başlanacak. Testlerin artından Togg’un 2023’ün ilk çeyreğinde satışa çıkması planlanıyor.

ENERJİ

Shell Ülke Başkanı Ahmet erdem | Utanmıyormusun

Published

on

Ahmet erdem ,52 yıllık shell bayisine kumpas kurmaya utanmıyormusun?

Ahmet Erdem Shell Türkiye Ülke Başkanı ve Shell&Turcas A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı : Hak Hukuk Kanun Tanımıyorsunuz .

Bazı Yöneticiler SHELL.’DEKİ Konumlarını ve yetkilerini Kötüye kullanarak Gözlerine kestirdikleri bayilere Tuzak kurarak benzin istasyonunu ele geçirmek için her türlü kumpası kuruyorlar. Bayinin Benzin istasyonunu GASP ediyorlar.

Bu yaptıklarınız ANAYASAYA ,İNSAN HAKLARINA ,ADALET VE HUKUKA KANUNLARA AYKIRIDIR

SİZİ ESEFLE KINIYORUZ ..

Mağdur Shell&Turcas bayileri Dayanışma Platformu

OKUMAYA DEVAM ET

GÜNCEL

Andrew Mackenzie ; DİKKATİNİZE

Published

on

Shell Yönetim Kurulu Başkanı  Sayın Andrew Mackenzie bilginize ;

Türkiye deki Bazı Yöneticiler SHELL.’DEKİ Konumlarını ve yetkilerini Kötüye kullanarak Gözlerine kestirdikleri bayilere Tuzak kurarak benzin istasyonunu ele geçirmek için her türlü kumpası kuruyorlar. Bayinin Benzin istasyonunu GASP ediyorlar.

Shell Türkiye  Başkanı Ahmet erdem yaşanan bu olayları görmemezlikten geliyor.

AHMET ERDEM’E – HİÇ GÜVENMİYORUZ …

Bu olayları  araştırın  bizde  bu konuda  her türlü desteği vermeye hazırız  

Mağdur Shell&Turcas bayileri Dayanışma Platformu

OKUMAYA DEVAM ET

GÜNCEL

Ahmet Erdem Shell : Allah sana Merhamet vicdan versin | Mağdur Shell&Turcas bayileri Dayanışma Platformu

Published

on

Ahmet Erdem Shell Türkiye Ülke Başkanı ve Shell&Turcas A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı : Hak Hukuk Kanun Tanımıyorsunuz .

Bazı Yöneticiler SHELL.’DEKİ Konumlarını ve yetkilerini Kötüye kullanarak Gözlerine kestirdikleri bayilere Tuzak kurarak benzin istasyonunu ele geçirmek için her türlü kumpası kuruyorlar. Bayinin Benzin istasyonunu GASP ediyorlar.

Bu yaptıklarınız ANAYASAYA ,İNSAN HAKLARINA ,ADALET VE HUKUKA KANUNLARA AYKIRIDIR

SİZİ ESEFLE KINIYORUZ ..

Mağdur Shell&Turcas bayileri Dayanışma Platformu

OKUMAYA DEVAM ET

OTOMOTİV SEKTÖRÜ

Haber Burada

seers cmp badge